6HP Six Hearts Princess – godzinny telewizyjny special.

Tokyo MX poinformowało, że wyświetli projekt anime Takashiego Murakami 6HP Six Hearts Princess jako godzinny special.

Anime zostanie wyświetlone przez stację 30 grudnia o 19:00.

Wcześniej  sugerowano telewizyjny serial anime.

Artysta wyjaśnił na instagramie, że anime będzie niedokończonym pierwszym odcinkiem, tylko ze szkicami kluczowych animacji i tłami. Sam odcinek liczy tylko 22 minuty a resztę czasu wypełni dokumentacja tworzenia anime oraz przeprosiny za jego niedokończenie.

Później dodał także, że 140 ujęć teł zostało niedokończonych a wewnętrzny termin przesłania ich do niego skończył się w czwartek, Termn przesłania anime do stacji kończy się w niedzielę a 7 minut komputerowego „sklejania ujęć” może nie zostać dokończonych.

Powiedział także, że ma nadzieję iż odcinki drugi i trzeci ukażą się „kiedyś w przyszłym roku” a także, że uda się ewentualnie wydać cały (skończony) pierwszy odcinek.

Wyjaśnił też, że produkcja tego anime jest jego marzeniem i po 25 latach pracy artystycznej ma być odpowiedzią dla niego na to co powiedział gdy debiutował jako współczesny artysta.

„W 1992r w marcowym numerze Przewodnika Sztuki (Bijutsu Techō.), Kōdai Nakahara, Kenji Yanobe i ja rozmawialiśmy z trojgiem ludzi. W tym czasie oficjalnie zadebiutowałem jako współczesny artysta. Mówiąc o przyszłości sztuki powiedziałem wtedy, że musi ona skonfrontować się z esencją otaku. Japońska kultura otaku i sztuka … chociaż sztuka tutaj jest w stylu zachodnim, zbudowałem (/ buduję?) pomost pomiędzy prawdziwą amerykańską i europejską sztuką (a japońską). Jednakże, kiedy przetłumaczymy kulturę otaku na język sztuki i zostanie ona zaakceptowana przez amerykański rynek sztuki, odbije się to na japońskich otaku…..

Tak więc, czym jest sztuka w zakresie animacji? Co jest potrzebne (konieczne) w kontekście sztuki współczesnej, zwłaszcza żyjąc (gdy żyję) w Japonii – będąc szczerym, nie ma wybory innego jak zrobienie telewizyjnego anime.”
Powstała wtedy seria krótkometrażówek (powstałych w TYO Animation w reżyserii Osamu Kobayashiego) stworzonych przez Murakamiego na kontrowersyjną wystawę w Wersalu .

W zeszłym roku poinformowano o produkcji serialu anime.

Za pomysł, planowanie i reżyserię powstającego w Studiu Poncan anime odpowiada Takashi Murakami, projektami postaci i reżyserią animacji zajął się mebae (Yūsuke Hiroshima), reżyserią CG – Musashi Miura, redakcją – Yumi Nonoichiya a artysta JNTHED (autor projektów mechanizmów w Metal Gear Acid  i Metal Gear Solid Portable Ops) stworzył specjalną ilustracje towarzyszącą publikacji informacji w Bijutsu Techō.

Projekt rozpoczął jako seria krótkometrażówek

W 2013r, Murakami wraz ze swoim studiem Kaikai Kiki stworzyli promocyjne wideo anime:


z eng. sub

W tym samym roku powstało (wspólnie z Shu Umemurą) specjalne wideo reklamujące linię kosmetyków Six Hearts Princess:


utwór Pink or Black.

Także w 2013r pojawił się w japońskich kinach aktorski film Mememe no Kurage (Jellyfish Eyes) – reżyserski debiut Murakamiego.

źródło: instagram Murakamiego, Dansetsu, ANN, dansetsu.

Sklep E-NEKO.PL ANIME I MANGA!

Check Also

Anime „Bakumatsu”: promo wideo, obsada, premiera w październiku

Na oficjalnej stronie anime „Bakumatsu”, które powstaje na podstawie gry „Renai Bakumatsu Kareshi” ogłoszono kolejnych …

RADIO ANIME

x