6 ANIME DLA KONESERÓW MOCNIEJSZYCH TRUNKÓW

Sami tworzycie w domu drinki i interesuje was zawód barmana? Lubicie wypić sobie piwko po pracy? Jesteście ciekawi, jakie dania pasują do jakiego alkoholu i chcecie rozwinąć przy okazji swoje kulinarne zdolności? A może po prostu chcecie obejrzeć relaksujące anime o piciu i jedzeniu? Jeśli odpowiedzieliście „tak” na przynajmniej jedno z tych pytań, to poniższa lista na pewno przypadnie wam do gustu! Oto 6 anime dla koneserów mocniejszych trunków:

Isekai Izakaya

Ostatnimi czasy wśród fanów anime furorę robi gatunek „isekai”, czyli tytuły, w których bohaterowie przenoszą się do równoległych światów (i często są w nich uwięzieni). Ale czy wiedzieliście, że istnieje także popularny w Japonii podgatunek „isekai restaurant”, w którym to bohaterowie otwierają restauracje obsługujące gości z różnych światów? Isekai Izakaya jest właśnie takim anime.

Każdy 15-minutowy odcinek to krótka historia o głodnych przybyszach z innego uniwersum, którzy zachwycają się zimnym japońskim piwem, grzanym sake i różnymi nieznanymi im potrawami. Co ciekawe, na ostatnie 5 minut przenosimy się do prawdziwego świata, gdzie mamy okazje zobaczyć szefa kuchni przygotowującego i tłumaczącego nam jak zrobić jakieś japońskie danie lub też konesera dobrego jedzenia pokazującego nam lokalne smaczki. Jeśli więc lubicie gotować i szukacie nowych przekąsek do piwa i sake, to znajdziecie tu wiele ciekawych pomysłów!

Grand Blue

Iori Kitahara przeprowadza się do nadmorskiego miasteczka Izu, żeby rozpocząć tam pierwszy rok swoich studiów. Jego wujek, który prowadzi sklep z ekwipunkiem do nurkowania Grand Blue, pozwala mu zamieszkać nad swoim przybytkiem. Iori rozmyśla nad swoim przyszłym, przykładnym studenckim życiem, ale kiedy wchodzi do sklepu… zostaje wciągnięty w ciąg alkoholowych imprez!

Grand Blue to anime o piciu, nurkowaniu i… piciu. Alkohol leje się tu strumieniami, imprezy są tak szalone, że zawstydzą niejednego widza, a bohaterowie są pozytywnie zakręceni i wywołują uśmiech na twarzy. Są tu też polskie akcenty w postaci spirytusu! Ale nie próbujcie powtarzać żadnych ze scen w domu~

Bartender

Ryuu Sasakura to barman-geniusz, który prowadzi bar Eden Hall w bocznej uliczce Ginzy. Mówi się, że potrafi on stworzyć najlepsze drinki, ale niestety, nie każdy jest w stanie znaleźć Eden Hall. Jest wręcz tak, że to bar Ryuu musi znaleźć ciebie. Klienci obarczeni różnymi troskami odwiedzają tytułowego barmana, a ten zawsze potrafi pocieszyć i pokierować każdą zagubioną duszę.

Bartender to anime zdecydowanie poważniejsze od poprzednich opisywanych tytułów i to nie tylko przez życiowe trudności bohaterów, ale też dzięki odpowiedniemu podejściu do alkoholu. Ryuu zna się na rzeczy – fachowo dobiera smaki, korzysta z całej gamy różnych trunków i tworzy prawdziwe arcydzieła „szyte” na miarę klienta.

Sami tworzycie w domu drinki i interesuje was zawód barmana? Lubicie wypić sobie piwko po pracy? Jesteście ciekawi, jakie dania pasują do jakiego alkoholu i chcecie rozwinąć przy okazji swoje kulinarne zdolności? A może po prostu chcecie obejrzeć relaksujące anime o piciu i jedzeniu? Jeśli odpowiedzieliście „tak” na przynajmniej jedno z tych pytań, to poniższa lista na pewno przypadnie wam do gustu! Oto 6 anime dla koneserów mocniejszych trunków:

91 days

Angelo Lagusa doświadczył tragedii jako dziecko – widział śmierć swojej rodziny, która została brutalnie zamordowana przez mafię Vanetti. Stracił wszystko, co było dla niego cenne i opuścił miasteczko Lawless, zmieniając imię na Avilio Bruno. Siedem lat później w końcu ma szansę na zemstę, do której pragnie wykorzystać przyjaźń z Nero, synem dona Vanetti.

91 days to chyba najmroczniejsze anime w tym zestawieniu, thriller kryminalny, który nie pasowałby do tej listy gdyby nie fakt akcji rozgrywanej w czasach prohibicji. Co to dla nas oznacza? Ano to, że alkohol jest tutaj na wagę złota, produkowany i szmuglowany przez mafię, która zbija kokosy na każdej jego kropelce. Mimo oficjalnego zakazu, na pewno nie zabraknie go w tym anime!

Takunomi

20-letnia Michiru Amatsuki przeprowadza się do Tokio z powodu nowej pracy. Decyduje się na zamieszkanie w domu wyłącznie dla kobiet Stella House Haruno z ludźmi w różnym wieku, wykonujących różne prace. Ale okazuje się, że połączyła ich miłość do pysznego alkoholu (głównie piwa) i jedzenia, a cztery nieznajome dziewczyny wkrótce stały się przyjaciółkami.

Takunomi to pozytywnie zakręcone anime, w którym jednak pojawia się dużo ciekawych informacji, zarówno o alkoholu, jak i o kulturze pracowniczych imprez w Japonii. W każdym odcinku poznajemy inny posiadający procenty napój, którym może być piwo, whisky, drink w puszce lub wino. Wraz z główną bohaterką, Michiru, uczymy się też, jak zachować się na imprezach z innymi pracownikami.

Osake wa fufu ni Natte kara

Chisato Mizusawa jest bardzo poważną asystentką menedżera, która twierdzi, że nie lubi alkoholu. Ale tak naprawdę skrycie go kocha i po jego wypiciu staje się bardzo słodka i zabawna. Tę stronę pokazuje jednak tylko swojemu mężowi, Sorze, który jest barmanem i codziennie robi jej nowe drinki. Chisato uwielbia alkohol, ale jeszcze bardziej lubi swojego partnera, z którym dzieli życie pełne szczęścia i nieco-zbyt-częstych drinków.

Osake wa fufu ni Natte kara to ciepłe anime o szczęśliwym małżeństwie, które łączy zamiłowanie do alkoholu i ciekawych drinków. Czasami jest to Plum Splet, Irish Coffee, Orange Breeze albo jeszcze inne, interesujące połączenie wymyślone przez Sorę, na które dostaniecie w odcinku przepis! Szczęśliwe, dorosłe małżeństwa to rzadkość, więc może warto dać szansę temu tytułowi? Albo chociaż zerknąć na ciekawe przepisy…

źródło: pl.ign.com
Sklep E-NEKO.PL ANIME I MANGA!

Check Also

Startuje multimedialny festiwal Ars Independent Festiwal 2019

Od 24 do 29 września będziemy świadkami kolejnej, już 9. edycji multimedialnego festiwalu filmu, animacji, gier video oraz wideoklików Ars Independent Festiwal 2019. Jakie niespodzianki w tym roku przygotowali organizatorzy?

RADIO ANIME

x