6 ANIME DLA KONESERÓW MOCNIEJSZYCH TRUNKÓW


Sami tworzycie w domu drinki i interesuje was zawód barmana? Lubicie wypić sobie piwko po pracy? Jesteście ciekawi, jakie dania pasują do jakiego alkoholu i chcecie rozwinąć przy okazji swoje kulinarne zdolności? A może po prostu chcecie obejrzeć relaksujące anime o piciu i jedzeniu? Jeśli odpowiedzieliście „tak” na przynajmniej jedno z tych pytań, to poniższa lista na pewno przypadnie wam do gustu! Oto 6 anime dla koneserów mocniejszych trunków:

Isekai Izakaya

screenshot 2018 04 13 193334

Ostatnimi czasy wśród fanów anime furorę robi gatunek „isekai”, czyli tytuły, w których bohaterowie przenoszą się do równoległych światów (i często są w nich uwięzieni). Ale czy wiedzieliście, że istnieje także popularny w Japonii podgatunek „isekai restaurant”, w którym to bohaterowie otwierają restauracje obsługujące gości z różnych światów? Isekai Izakaya jest właśnie takim anime.

dvlp gdw0aafkuh dgku

Każdy 15-minutowy odcinek to krótka historia o głodnych przybyszach z innego uniwersum, którzy zachwycają się zimnym japońskim piwem, grzanym sake i różnymi nieznanymi im potrawami. Co ciekawe, na ostatnie 5 minut przenosimy się do prawdziwego świata, gdzie mamy okazje zobaczyć szefa kuchni przygotowującego i tłumaczącego nam jak zrobić jakieś japońskie danie lub też konesera dobrego jedzenia pokazującego nam lokalne smaczki. Jeśli więc lubicie gotować i szukacie nowych przekąsek do piwa i sake, to znajdziecie tu wiele ciekawych pomysłów!

Grand Blue

maxresdefault 6 zwky

Iori Kitahara przeprowadza się do nadmorskiego miasteczka Izu, żeby rozpocząć tam pierwszy rok swoich studiów. Jego wujek, który prowadzi sklep z ekwipunkiem do nurkowania Grand Blue, pozwala mu zamieszkać nad swoim przybytkiem. Iori rozmyśla nad swoim przyszłym, przykładnym studenckim życiem, ale kiedy wchodzi do sklepu… zostaje wciągnięty w ciąg alkoholowych imprez!

maxresdefault 8 47q1

Grand Blue to anime o piciu, nurkowaniu i… piciu. Alkohol leje się tu strumieniami, imprezy są tak szalone, że zawstydzą niejednego widza, a bohaterowie są pozytywnie zakręceni i wywołują uśmiech na twarzy. Są tu też polskie akcenty w postaci spirytusu! Ale nie próbujcie powtarzać żadnych ze scen w domu~

Bartender

maxresdefault 7 jrsd

Ryuu Sasakura to barman-geniusz, który prowadzi bar Eden Hall w bocznej uliczce Ginzy. Mówi się, że potrafi on stworzyć najlepsze drinki, ale niestety, nie każdy jest w stanie znaleźć Eden Hall. Jest wręcz tak, że to bar Ryuu musi znaleźć ciebie. Klienci obarczeni różnymi troskami odwiedzają tytułowego barmana, a ten zawsze potrafi pocieszyć i pokierować każdą zagubioną duszę.

maxresdefault 9 u3ar

Bartender to anime zdecydowanie poważniejsze od poprzednich opisywanych tytułów i to nie tylko przez życiowe trudności bohaterów, ale też dzięki odpowiedniemu podejściu do alkoholu. Ryuu zna się na rzeczy – fachowo dobiera smaki, korzysta z całej gamy różnych trunków i tworzy prawdziwe arcydzieła „szyte” na miarę klienta.

Sami tworzycie w domu drinki i interesuje was zawód barmana? Lubicie wypić sobie piwko po pracy? Jesteście ciekawi, jakie dania pasują do jakiego alkoholu i chcecie rozwinąć przy okazji swoje kulinarne zdolności? A może po prostu chcecie obejrzeć relaksujące anime o piciu i jedzeniu? Jeśli odpowiedzieliście „tak” na przynajmniej jedno z tych pytań, to poniższa lista na pewno przypadnie wam do gustu! Oto 6 anime dla koneserów mocniejszych trunków:

91 days

91 days 07 9 s425wAAACH5BAEKAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw==

Angelo Lagusa doświadczył tragedii jako dziecko – widział śmierć swojej rodziny, która została brutalnie zamordowana przez mafię Vanetti. Stracił wszystko, co było dla niego cenne i opuścił miasteczko Lawless, zmieniając imię na Avilio Bruno. Siedem lat później w końcu ma szansę na zemstę, do której pragnie wykorzystać przyjaźń z Nero, synem dona Vanetti.

i4sz4mq 7bgywAAACH5BAEKAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw==

91 days to chyba najmroczniejsze anime w tym zestawieniu, thriller kryminalny, który nie pasowałby do tej listy gdyby nie fakt akcji rozgrywanej w czasach prohibicji. Co to dla nas oznacza? Ano to, że alkohol jest tutaj na wagę złota, produkowany i szmuglowany przez mafię, która zbija kokosy na każdej jego kropelce. Mimo oficjalnego zakazu, na pewno nie zabraknie go w tym anime!

Takunomi

takunomi 01 largewAAACH5BAEKAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw==

20-letnia Michiru Amatsuki przeprowadza się do Tokio z powodu nowej pracy. Decyduje się na zamieszkanie w domu wyłącznie dla kobiet Stella House Haruno z ludźmi w różnym wieku, wykonujących różne prace. Ale okazuje się, że połączyła ich miłość do pysznego alkoholu (głównie piwa) i jedzenia, a cztery nieznajome dziewczyny wkrótce stały się przyjaciółkami.

takunomi7 kwt2wAAACH5BAEKAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw==

Takunomi to pozytywnie zakręcone anime, w którym jednak pojawia się dużo ciekawych informacji, zarówno o alkoholu, jak i o kulturze pracowniczych imprez w Japonii. W każdym odcinku poznajemy inny posiadający procenty napój, którym może być piwo, whisky, drink w puszce lub wino. Wraz z główną bohaterką, Michiru, uczymy się też, jak zachować się na imprezach z innymi pracownikami.

Osake wa fufu ni Natte kara

maxresdefault1 6 ntjewAAACH5BAEKAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw==

Chisato Mizusawa jest bardzo poważną asystentką menedżera, która twierdzi, że nie lubi alkoholu. Ale tak naprawdę skrycie go kocha i po jego wypiciu staje się bardzo słodka i zabawna. Tę stronę pokazuje jednak tylko swojemu mężowi, Sorze, który jest barmanem i codziennie robi jej nowe drinki. Chisato uwielbia alkohol, ale jeszcze bardziej lubi swojego partnera, z którym dzieli życie pełne szczęścia i nieco-zbyt-częstych drinków.

osake wa fuufu ni natte kara episode 4 english subbed f2awwAAACH5BAEKAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw==

Osake wa fufu ni Natte kara to ciepłe anime o szczęśliwym małżeństwie, które łączy zamiłowanie do alkoholu i ciekawych drinków. Czasami jest to Plum Splet, Irish Coffee, Orange Breeze albo jeszcze inne, interesujące połączenie wymyślone przez Sorę, na które dostaniecie w odcinku przepis! Szczęśliwe, dorosłe małżeństwa to rzadkość, więc może warto dać szansę temu tytułowi? Albo chociaż zerknąć na ciekawe przepisy…

źródło: pl.ign.com